Most w Pomorsku – przekaż swoje uwagi

Pobierz PDF
Zdjęcie z Google Maps.
Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do budowy mostu w Pomorsku. ZDW rozpoczęło konsultacje dotyczące realizacji inwestycji. Uwagi i wnioski można składać do 17 maja.

- Mamy już uzgodniony plan realizacji tego ambitnego, bardzo potrzebnego przedsięwzięcia. Jesteśmy w okresie, gdy województwo lubuskie jest szczególnie aktywne, jeśli chodzi o budowę tak ważnej infrastruktury mostowej. Budujemy most w Milsku, gdzie prace są daleko zakrojone, coraz bliżej do finału. Mam nadzieję, że skuteczne zabieganie o pieniądze z programu „Mosty dla regionów” pozwoli bardzo szybko rozpocząć budowę mostu w Pomorsku. Wiele samorządów na to czeka, bo inwestycja usprawni i skróci czas przemieszczania się po tej części województwa – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński.

W ramach inwestycji planowana jest budowa mostu o długości ok. 430 m przez rzekę Odrę, który umożliwi wyeliminowanie promu jako przeprawy z budową odcinka trasy o długości ok. 5 km. Planuje się, że przeprawa mostowa w Pomorsku umożliwi ruch pojazdów ciężarowych, osobowych, pieszych i rowerzystów. Zapewnione zostanie utrzymanie płynnego skomunikowania z istniejącą siecią drogową regionu, w tym dojazd do drogi S3. Początek nowego odcinka drogi będzie zlokalizowany w ciągu drogi wojewódzkiej nr 279, a koniec pomiędzy miejscowościami: Pomorsko i Brody w ciągu DW 278, dzięki czemu droga bezpośrednio posłuży obu miejscowościom.

- W tym roku mamy zakończyć proces związany z koncepcją programową. Od razu po tym rozpoczniemy proces zamówienia publicznego, wybór wykonawcy na wykonanie dokumentacji projektowej. Szacujemy, że dla tak dużej i skomplikowane inwestycji będzie to okres ok. 24 miesięcy. Myślimy, że w 2023 powinniśmy być gotowi. Sama realizacja też może zająć ok. 2 lat – mówi Paweł Tonder, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Więcej informacji wraz z wariantami i formularzem można znaleźć [TUTAJ].

 

 

Zobacz również