Nie żyje prof. Piotr Żurek, dziekan filii AWF w Gorzowie Wlkp.

Pobierz PDF
Prof. AWF dr hab. Piotr Żurek zmarł w czwartek rano 13 kwietnia 2023 r. Od 2020 r. był dziekanem gorzowskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Prof. AWF dr hab. Piotr Żurek zmarł nagle w czwartek rano 13 kwietnia 2023 r. Od 2020 r. był dziekanem gorzowskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Jeszcze na początku marca widzieliśmy się w Gorzowie. Prof. Żurek uczestniczył, wraz z marszałek Elżbietą Anną Polak, w uroczystym otwarciu pracowni gastronomicznej w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej. 

- Pracownia umożliwi nie tylko dydaktykę na wysokim poziomie, ale też organizację imprez dla mieszkańców Gorzowa i województwa lubuskiego, np. w ramach Festiwalu Nauki czy warsztatów dietetycznych. A więc wszystko, co wpływa – jak powiedziała pani marszałek – na stan zdrowia i jakość życia naszych mieszkańców – mówił wtedy Piotr Żurek...

Studia magisterskie w zakresie wychowania fizycznego (kierunek nauczycielski) ukończył w AWF Poznań – Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim w 1994 r. W tym samym roku rozpoczął pracę zawodową na Wydziale. Absolwent studiów trenerskich w AWF Poznań (1997). Doktorat z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego obronił w AWF Poznań (2005), zaś stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w roku 2016. W 2020 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Zarządzania).

W swoim dorobku posiadał liczne publikacje naukowe, których tematyka dotyczyła różnych aspektów wysiłku fizycznego w różnych dyscyplinach sportowych. Był wielkim miłośnikiem tenisa.  Należał do Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Trenerów Polskiego Związku Tenisowego.

W ZWKF pełnił funkcję Prodziekana ds. Studiów (2019–2020) oraz Wydziałowego Koordynatora ds. Studiów Zagranicznych (2016–2019).

Był bardzo lubiany przez studentów. 

Powiązane wiadomości

Zobacz również