Edukacja Seksualna i profilaktyka HIV/AIDS wśród młodzieży

Pobierz PDF
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
„Edukacja Seksualna i profilaktyka HIV/AIDS wśród młodzieży” to temat seminarium  dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Seminarium odbyłósię w piątek, 13 grudnia 2013 r. w  sali kolumnowej. Zorganizowane było w ramach działań Zespołu  Koordynującego Realizację Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w Województwie Lubuskim na lata 2012-2016, którego przewodniczącym jest prof. Zbigniew Izdebski.

Spotkanie poświęcone było edukacji seksualnej, promocji zdrowia  oraz profilaktyce zachowań ryzykownych wśród młodzieży

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści:

- prof. Zbigniew Izdebski – Uniwersytet Zielonogórski

- prof. Anna Boroń –Kaczmarska - Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii Pomorskiej Akademii w Szczecinie, konsultant Wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych

- Ksiądz dr Arkadiusz Nowak -od 2007 roku prowincjał polskiej prowincji zgromadzenia, zaangażowany w działania dla dobra chorych w szczególności osób zakażonych wirusem HIV. Prezes fundacji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

- Dorota Konaszczuk – Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wielkopolskim

Galeria: Seminarium „Edukacja Seksualna i profilaktyka HIV/AIDS wśród młodzieży”

Zobacz również