W Urzędzie Marszałkowskim odbył się koncert Festiwalu Muzyka w Raju

Pobierz PDF
Fot: Małgorzata Tramś-Zielińska/Lubuskie.pl
W środę, 9 sierpnia 2023 r., po raz pierwszy w Sali Kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim odbył się koncert Festiwalu Muzyka w Raju, którego głównym partnerem jest Województwo Lubuskie.

W środę, 9 sierpnia 2023 r. w urzędzie wysłuchano koncertu pt. „Pożegnanie z barokiem I”. Wystąpili: Teodoro Bau (viola da gamba), Katarzyna Anna Olszewska (skrzypce) i Orkiestra Kore.

Gości w Sali Kolumnowej UMWL powitał Cezary Zych, prezes Fundacji Muzyki Dawnej Canor. Podkreślał, że po raz pierwszy koncerty odbywają się w Zielonej Górze. - Dwa z nich w tym budynku – w Sali Kolumnowej w urzędzie marszałkowskim. Dziękuję marszałek województwa za wsparcie, zaangażowanie i gościnę – mówił Cezary Zych. Przyznał, że wsparcie finansowe i współpraca z urzędem marszałkowskim przyczyniły się do ewolucji festiwalu. Część wydarzenia, która odbywa się poza Paradyżem - w innych miejscowościach Lubuskiego, jest coraz większa. 

Od ponad 20 lat festiwal muzyki dawnej Muzyka w Raju jest kulturalną wizytówką województwa lubuskiego. Samorząd kontynuuje wsparcie tego wydarzenia, w tym roku na jego organizację przekazał 250 tys. złotych.

– Festiwal Muzyka w Raju pokazuje, że Lubuskie jest chyba najbliżej raju spośród wszystkich regionów w Polsce – podkreśla marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Rajska muzyka także… w Urzędzie Marszałkowskim

Trwa 21. edycja Festiwalu Muzyka w Raju (4 - 20 sierpnia 2023 r.), którego głównym partnerem jest Województwo Lubuskie. Wydarzenie, będące kulturalną wizytówką Lubuskiego, wędruje po naszym regionie. W poniedziałek 14 sierpnia 2023 r. o godz. 18.00 Muzyka w Raju znów zawita do Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

W tym roku koncerty festiwalu Muzyka w Raju (4-20 sierpnia 2023 r.) odbywają się nie tylko w Paradyżu (kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Michała), ale też w innych miejscowościach w Lubuskiem – w Żaganiu (Pałac), Zaborze (Pałac), Letnicy w gminie Świdnica (Zbór), Gorzowie Wlkp. (Filharmonia, Miejski Ośrodek Sztuki), Międzyrzeczu (kościół pw. św. Jana Chrzciciela), Świebodzinie (kościół pw. św. Michała Archanioła).

Pełny program festiwalu Muzyka w Raju – TUTAJ

Bilety na festiwal Muzyka w Raju dostępne na abilet.pl  

Galeria: Rajska muzyka zabrzmiała w Sali Kolumnowej

Powiązane wiadomości

Zobacz również