Oferta Stowarzyszenia Przyjaciół Białorusi "Nowa Białoruś" w Zielonej Górze

Pobierz PDF
Stowarzyszenie Przyjaciół Białorusi "Nowa Białoruś" w Zielonej Górze złożyło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ofertę pn. "Polska moim drugim domem - poznawanie kultury i języka" na realizację zadania publicznego w trybie pozakonkursowym.

Zgłoszone zadanie, spełnia łącznie wszystkie warunki określone w art. 19a, ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Projekt zakłada organizację warsztatów udoskonalających posługiwanie się językiem polskim dla 40 osobowej grupy Białorusinów (20 dorosłych i 20 dzieci) napływających do województwa lubuskiego. Ponadto w ramach zajęć przewidziano zajęcia integracyjne (wycieczka po Zielonej Górze), poznanie podstawowego zakresu prawa polskiego oraz warsztaty mikołajkowe dla dzieci.
 
Zarząd Województwa Lubuskiego pozytywnie rozpatrzył ofertę Klubu i zarekomendował zadanie do dofinansowania w wysokości 7 500,00 zł.
 

Zobacz również