Do Żagania wiosna przyszła w rytm muzyki

Pobierz PDF
- Niech to ciepło płynące z muzyki da wam siłę i energię na cały rok - przywitał publiczność koncertu z cyklu „Lubuskie wita wiosnę” w Żagańskim Pałacu Kultury - w imieniu Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego - przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek.

W ramach cyklu imprez „Lubuskie wita wiosnę”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, 20 marca w Żaganiu wystąpiła Iza Połońska z zespołem oraz Orkiestrą Kameralną Filharmonii Zielonogórskiej.

Wieczorny koncert na dziedzińcu żagańskiego pałacu, odbył się dzięki sfinansowaniu przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Mieszkańcy mogli wysłuchać między innymi utworów Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej za darmo. Wykonała je fenomenalna wokalistka, Iza Połońska z towarzyszeniem zespołu w składzie: Michał Kobojek (saksofon), Leszek Kołodziejski (fortepian, akordeon), Filip Dzierżawski (gitara basowa), Mateusz Krawczyk (perkusja) oraz Orkiestry Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej.

- Niech ten koncert, niech to ciepło płynące z muzyki da wam siłę i energię na cały rok. Życzę wspaniałych wrażeń - przywitał mieszkańców w imieniu Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek.

W. Maciuszonek zaznaczył, że miejsce na przywitanie wiosny nie jest przypadkowe. - Sala Kryształowa w żagańskim pałacu to najlepsze miejsce na taki koncert. Mieszkańcom należy się odrobina kulturalnej rozrywki na najwyższym poziomie, co oczywiście zagwarantowali artyści i muzycy z Orkiestry Kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej - zaznaczył przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Przypomnijmy, że w niedzielę (17 marca 2024 r.) w ramach cyklu imprez „Lubuskie wita wiosnę” w Żarach wystąpiła Anna Wyszkoni. Wiosenny koncert pobił frekwencyjny rekord – prawdopodobnie uczestniczyło w nim ponad 800 osób.

Kolejne koncerty z cyklu „Lubuskie wita wiosnę” odbędą się:

  • 23 marca 2024 r. o 19.00 w Sulechowskim Domu Kultury – wystąpi chór Sound’n’Grace,
  • 23 marca 2024 r. o 17.00 w Centrum Kultury „Zamek” w Kożuchowie – będzie to wiosenny recital Kwartetu Macieja Miecznikowskiego.

Głównym organizatorem cyklu marcowych koncertów „Lubuskie wita wiosnę” jest Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. 

Galeria zdjęć

Powiązane wiadomości

Zobacz również