Ewa Pawlak ponownie dyrektorką Muzeum Lubuskiego

Pobierz PDF
Fot: Paweł Wańczko/lubuskie.pl
1 kwietnia 2025 r. – i nie jest to żart! – marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński przekazał kolejną nominację dla dyrektora samorządowej instytucji kultury. Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. nadal będzie kierować Ewa Pawlak.

– Sprawy związane z kulturą nie są nam obojętne. Przykładamy do nich dużą wagę. Z nadzieją i w uroczysty sposób przekazujemy więc pani dyrektor to powołanie. Życzę powodzenia i trzymam kciuki – mówił marszałek Marcin Jabłoński.

Dyrektor Ewa Pawlak, dziękując za powierzenie stanowiska na kolejne 5 lat (do 31 marca 2030 r.), podkreśliła, że liczba odwiedzających Muzeum Lubuskie wzrasta dzięki różnorodnej ofercie ekspozycyjnej i edukacyjnej: – Zwielokrotniła się nam liczba zwiedzających. W porównaniu z 2023 r., w roku 2024 ogólną frekwencję mieliśmy o 20% wyższą, a zajęć edukacyjnych było o 23% więcej.

W przekazaniu aktu nominacji na stanowisko dyrektorskie uczestniczyli również wicemarszałkowie Sebastian Ciemnoczołowski i Grzegorz Potęga, członkowie Zarządu Województwa Zbigniew Kołodziej i Jacek Urbański oraz dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Andrzej Ziarek.

Galeria zdjęć

Powiązane wiadomości

Zobacz również