Lubuskie świętowało tym razem w Żaganiu

Pobierz PDF
Fot: Paweł Wańczko/Lubuskie.pl
Moc atrakcji czekała na Lubuszan w piątek (23 maja) na Podzamczu Pałacu Książęcego. Był Duszek Lubuszek, konkursy z nagrodami oraz koncerty lokalnych zespołów. A gwiazdami Święta Województwa Lubuskiego w Żaganiu byli: Małgorzata Ostrowska oraz Grzegorz Hyży.

W wydarzeniu udział wzięli: wicemarszałek województwa lubuskiego Grzegorz Potęga, senator Wadim Tyszkiewicz, burmistrz Żagania Sławomir Kowal, starosta żagańska Anna Michalczuk, a także radni wojewódzcy Małgorzata Paluch-Słowińska i Paweł Giza.

- Województwo lubuskie to region, z którego jesteśmy dumni, w którym warto żyć, o którym chcemy opowiadać. Chcemy pokazać, jak wiele nas łączy, ile udało się nam razem osiągnąć, jak wielkie i wspaniałe mamy plany na przyszłość. Niech to święto będzie dobrą okazją, byśmy myśleli o tożsamości regionalnej, o naszej wspólnocie – mówi marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.  

Wydarzenie z ramienia Urzędu Marszałkowskiego organizował Departament Promocji, Turystyki i Sportu.

Galeria: Święto Województwa Lubuskiego w Żaganiu

Zobacz również