Ambasador Danii odwiedził województwo lubuskie

Pobierz PDF
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
Gospodarka i energetyka. Te dwa tematy zdominowały spotkanie członka zarządu Bogdana Nowaka i Steena Hommela Ambasadora Królestwa Danii w Polsce. Rozmowy, które odbyły się dzisiaj (14.04) w urzędzie marszałkowskim, to część trasy dyplomaty po polskich województwach.

Zainteresowanie ambasadora wzbudziła sytuacja gospodarcza województwa lubuskiego i warunki, jakie nasz region oferuje zagranicznym inwestorom. O szczegółowe przedstawienie profilu regionu zadbał Bogdan Nowak, który zaprezentował atuty i przedstawił potencjał województwa lubuskiego.

Sporą część rozmowy dotyczyła energetyki. Ambasador dopytywał o możliwości województwa lubuskie w zakresie energetyki tradycyjnej i odnawialnych źródeł energii. W tym drugim przypadku Dania może pochwalić się sporymi osiągnięciami, gdyż ok. 70 proc. duńskiej energii pochodzi ze źródeł niekonwencjonalnych. Dyplomata dopytywał się również o otoczenie prawne dotyczące inwestycji w czyste źródła energii w Polsce. Wyjaśnienia wyraźnie zadowoliły ambasadora, który jeszcze w trakcie spotkania opowiadał o możliwości współpracy duńskich i lubuskich przedsiębiorców.

Galeria: Wizyta ambasadora Danii Steena Hommela

Zobacz również