Chorwacja bierze przykład z polskich samorządów

Pobierz PDF
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
W Dubrowniku trwa V Forum Regionów Polski i Chorwacji. Głównym tematem spotkania są kwestie rozwoju gospodarczego. Urząd marszałkowski reprezentuje Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Bogdan Nowak.

Forum rozpoczęło się 10 maja i potrwa do jutra (13.05). Uczestnicy konferencji rozmawiają m.in. o rewitalizacji opuszczonych obiektów przemysłowych i gospodarczych, Specjalnych Strefach Ekonomicznych oraz samorządzie regionalnym, jako sile napędowej rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. - Polski model samorządności jest w Chorwacji bardzo chwalony. Tutejsze władze stawiają nasze regiony za przykład tego, jak powinno wyglądać zarządzanie oddolne, bo w Chorwacji nadal ok. 90 proc. środków zarządzanych jest przez władze centralne – mówi Bogdan Nowak.

Wydarzeniu towarzyszy Chorwacko-Polskie Forum Gospodarcze. Organizatorami konferencji są Chorwacki Związek Żupanii i Związek Województw RP.

Galeria: V Forum Regionów Polski i Chorwacji

Zobacz również