
Jest to pierwsze takie urządzenie zamontowane w Polsce. Nowa linia automatyczna. Jest nowocześniejsza niż poprzednia, z której korzystał gorzowski szpital . Do tej linii dołączone są cztery analizatory – dwa immunochemiczne i dwa biochemiczne. - Powiększyliśmy diagnostykę o kilka testów, w tym m.in. w zakresie diagnostyki wirusologicznej, nowotworu tarczycy, przysadki czy też wirusowego zapalenia wątroby typu B. Przede wszystkim jest szybciej o jakieś 20% - wyjaśnia Beata Piekarska - p.o. kierownika Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Nowa linia usprawni pracę i da możliwość wykonania większej ilości badań. Każdego dnia gorzowskie laboratorium wykonuje ich od 2,5 do 3 tys. - Miesięcznie jest ich blisko 80 tys. Ta linia może wykonywać ich znacznie więcej. Ma ona bardzo duże znaczenie dla rozwoju naszego szpitala, ma to również związek z budową Ośrodka Radioterapii – dodał prezes szpitala Jerzy Ostrouch.
Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała ta linia to przykład dynamicznego rozwoju lecznicy. - Cały pakiet możliwości, jakie daje to nowe urządzenie jest do wykorzystania nie tylko na potrzeby diagnostyczne szpitala i jego pacjentów, ale wszystkich z całego podregionu. Mam nadzieję, że będziemy się dalej rozwijać i kolejne tak nowoczesne urządzenia znajdą się tutaj w Gorzowie – zaznaczyła.
Wizyta w szpitalu była także okazją do sprawdzenia postępu prac związanych z budową Ośrodka Radioterapii. Marszałek Elżbiecie Annie Polak towarzyszył wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz.