
Poprzez fan page Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego (@lubuskiepl) posty w trakcie siedmiu dni – 0d 19 do 25 czerwca – dotarły do blisko 100 tys. odbiorców. Filmy na stronie zyskały prawie 35 tys. wyświetleń, a liczba aktywności dotyczących postów to ponad 8,6 tys.
ŚWL 2017 na stronie facebookowej dedykowanej wydarzeniu (@lubuskieinspiruje) było promowane od początku czerwca. W tym czasie udało nam się dotrzeć z informacjami do blisko 31 tys. odbiorców, a liczba wyświetleń filmów zbliża się do 8 tys.
Z kolei na fan page’u Atrakcje Lubuskie (@atrakcjelubuskie) liczba odbiorców postów od 19 do 25 czerwca wyniosła blisko 7 tys. Na stronie promowaliśmy przede wszystkim wydarzenia związane z Festiwalem Podróżników National Geographic, który odbył się w ramach Święta Województwa Lubuskiego.
Dużą popularnością cieszyły się nasze relacje live na facebooku. Np. transmisja z wizyty ekipy TVN na deptaku, podczas której odbyła się rozmowa z marszałek Elżbietą Anną Polak miała ponad 2,7 tys. wyświetleń.
O Festiwalu Podróżników szeroko informował także na facebooku National Geographic Magazine Poland (@NatGeoMagazinePoland) – kilkanaście postów na stronie, którą obserwuje ponad 218 tys. osób. Festiwal relacjonowali także na fan page’ach podróżnicy m.in. Nela Mała Reporterka (125 tys. obserwujących użytkowników), Busem Przez Świat (prawie 110 tys. obserwujących) i Michał Cessanis Na Walizkach (8,1 tys. osób obserwujących).
Na fan page’u Lubuskiego Centrum Winiarstwa (@LubuskieCentrumWiniarstwa) najpopularniejszym postem ostatnich dni była relacja fotograficzna z Winiarskiej Nocy Kupały, która była imprezą towarzyszącą świętu Lubuszan – ponad 1,5 tys. odbiorców.
16 postów dotyczących Święta Województwa Lubuskiego na Instagramie (lubuskie.pl) zostało polubionych ponad 400 razy, a filmy zostały wyświetlone blisko 3 tys. razy.
ŚWL 2017 promowaliśmy także na twitterze (@lubuskiepl), dzięki któremu uzyskaliśmy 3,1 tys. wyświetleń.