Zielonogórski Salon Poezji – Listy na wyczerpanym papierze

Pobierz PDF
Kategoria: Spotkania
Kiedy: 13 czerwca 2021 od 17:00 do 18:00
Gdzie: al. Wojska Polskiego 9, Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, al. Wojska Polskiego 9,
Transmisja live – FB Biblioteki http
Zielonogórski Salon Poezji – Listy na wyczerpanym papierze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 13 czerwca (czwartek), godz. 17.00, Sala im. Janusza Koniusza na drugą odsłonę Zielonogórskiego Salonu Poezji poświęconemu Agnieszce Osieckiej w oparciu o bestseller Listy na wyczerpanym papierze,  zbiorze korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, dwójki kochanków i geniuszy słowa.

Fragmenty czytają aktorzy Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz oraz (gościnnie) Beata Biały, pisarka, dziennikarka, autorka książki Osiecka. Tego o mnie nie wiecie.

Scenariusz: Aleksandra Kucza, Gospodarz Salonu: dr Andrzej Buck

 

Listy na wyczerpanym papierze

Listy z lat 1964-1966 ilustrowane materiałami archiwalnymi, pocztówkami, rękopisami i zdjęciami to fenomenalny zapis literackiej fascynacji i intymnej relacji dwójki artystów, arcymistrzów polskiej poezji. 

On - dystyngowany starszy pan, geniusz słowa, liryczny humorysta. Ona - piękna, młoda i trochę szalona. Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. Rządzą wyobraźnią milionów wrażliwców. Ich piosenki zna cała Polska. Ale nikt nie zna dziejów ich wzajemnego uczucia, romansu przez lata ukrywanego, burzliwego, dramatycznego i wzruszającego jak ich wiersze. Ta książka - miłosne listy Jeremiego i Agnieszki - zdejmuje zasłonę z tego uczucia i ukazuje całe jego piękno.

"Trafił swój na swego. Takie talenty, takie urody, takie inteligencje i takie poczucia humoru zdarzają się raz na 100 lat! Obydwoje byli dziećmi szczęścia obdarzonymi przez los więcej niż talentem. Geniuszem. Czyli kłopotem. Ich uczucie nie służyło nikomu oprócz nas, czytelników. Ale z tej dziwnej miłości powstały najpiękniejsze piosenki.  W tych piosenkach i w listach ich uczucie żyje do dziś."
Magda Umer

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

 

Wydarzenie hybrydowe – z udziałem publiczności.

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, al. Wojska Polskiego 9

Transmisja live – FB Biblioteki https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/

Liczba miejsc ograniczona.Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Lokalizacja

Województwo: lubuskie

Powiat: Zielona Góra

Adres: al. Wojska Polskiego 9 Zielona Góra