III posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem strony samorządowej.

Pobierz PDF
12 grudnia 2018 r. w Górzykowie odbyło się III posiedzenie planarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim pod przewodnictwem strony samorządowej. Przedmiotem obrad był m. in. projekt Lubuskiego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na 2019 rok oraz kontynuacja tematu dotyczącego sytuacji szkolnictwa wyższego w województwie lubuskim.

Gośćmi spotkania byli Pan Łukasz Hudziak – Wicedyrektor ds. Rynku Pracy i Doradztwa Zawodowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, który zaprezentował założenia Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na 2019 rok oraz prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski - Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego, który przedstawił członkom WRDS informację dotyczącą szkolnictwa wyższego w województwie lubuskim. W swojej prezentacji odniósł się głównie do wpływu, jaki będzie miało na sytuację Uniwersytetu wprowadzenie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz przepisów ją wprowadzających, zakładające duże zmiany w dotychczasowym działaniu uczelni wyższych, ich finansowaniu czy przebiegu kariery naukowej.

Ponadto podczas posiedzenia Rada przyjęła dwa stanowiska: w sprawie rynku pracy w kontekście zatrudniania cudzoziemców oraz w sprawie rozwoju szkolnictwa akademickiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Galeria: III posiedzenie plenarne WRDS

Zobacz również