Kaziuki 2019

Pobierz PDF
Barwne, smaczne i różnorodne – takie jest Lubuskie i taka też była niedziela w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Kaziukowy Jarmark był dowodem na to, jak bogate tradycje i jak bogatą kulturę ma Lubuskie. Muzeum odwiedził wicemarszałek Łukasz Porycki.

Impreza nawiązuje do tradycji wileńskich odpustów na Świętego Kazimierza Królewicza, kultywowanych również w naszym regionie.

Za bramą na odwiedzających  czekały piękne kolorowe pisanki i kraszanki – prawdziwe dzieła sztuki, misternie ułożone palmy wielkanocne i niezwykłe zapachy świeżego chleba, wędzonych wędlin i kiełbas oraz mnóstwa innych regionalnych pyszności. A wszystko to przy dźwiękach ludowej muzyki. Tego dnia w podzielonogórskiej Ochli czuć było jak różnorodny i kolorowy jest nasz region.

Podczas dorocznego jarmarku swoje wyroby zaprezentowali regionalni twórcy. Można tam było znaleźć prawdziwe cudeńka m.in.: obrusy ręcznie haftowane, rzeźby, ceramikę użytkową i ozdobną, zabawki, biżuterię, wyroby z wosku, z siana i drewna i wiele innych. Odwiedzający mogli wziąć udział także w warsztatach i nauczyć się tradycyjnego zdobienia pisanek oraz układania palm.

Galeria: Kaziuki 2019

Zobacz również