Współpraca z Brandenburgią coraz ściślejsza

Pobierz PDF
Delegacja z Brandenburgii - na czele z Jobst Hinrich Uddbelohde, pełnomocnik ds. stosunków brandenbursko-polskich i Sekretarz Stanu ds. Europy w Ministerstwie Finansów i Europy - odwiedziła dziś Zieloną Górę. Spotkanie w urzędzie marszałkowskim było okazją do rozmów z członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem. Dzięki wizycie udało się ustalić m.in., że lubuskie stoisko ma się pojawić na obchodach 30. rocznicy zjednoczenia Niemiec, zaplanowanych na październik.

Strona brandenburska wyraziła zainteresowanie przygotowaniem dokumentu „Strategia Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030” oraz wymianą informacji z naszymi ekspertami. Padła propozycja zorganizowania trójstronnego spotkania na linii Lubuskie-Brandenburgia-Saksonia. Niemiecka wizyta była też szansą, aby podyskutować o jubileuszu współpracy partnerskiej regionów.

Sporo miejsca poświęcono niezwykle ważnemu, a właśnie realizowanemu projektowi Oder Velo. Dotyczy on stworzenia sieci szlaków rowerowych na pograniczu. Poza tym członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak zaprosił stronę niemiecką na Festiwal Pol’and’Rock w Kostrzynie n. Odrą, co spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych sąsiadów.

 

Zobacz również