COVID-19: Szpital Uniwersytecki bada pracowników

Pobierz PDF
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze uruchomił testowanie pracowników medycznych na obecność wirusa SARS-CoV-2. W pierwszej kolejności badane są osoby najbardziej narażone na zakażenie.

Wprawdzie pierwsze badania pracowników na COVID-19 w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze wykonane zostały już wiele tygodni temu, ale wówczas dotyczyły przede wszystkim personelu Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych, do którego początkowo kierowano pacjentów z całego województwa.

W ostatnich dniach zintensyfikowano testowanie personelu - do dziś wymazy pobrano blisko 140 medykom. W pierwszej kolejności testy wykonano pracownikom z tzw. pierwszej linii walki z koronawirusem, czyli SOR, a także zakaźnego odcinka OIOM. Badania przechodzi także personel mający kontakt z pacjentami z obniżoną odpornością, czyli np. Klinicznego Oddziału Onkologii, Hematologii, Chorób Wewnętrznych czy zakładów diagnostyki. Dziennie pobieranych jest około 10-20 wymazów, które trafiają  do poznańskiego laboratorium, znajdującego się na ministerialnej liście tzw. laboratoriów COVID.

 

źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Zobacz również