Znów polecisz z Babimostu do Warszawy!

Pobierz PDF
Walka z koronawirusem trwa na wielu frontach i coraz częściej słychać o kolejnych zwycięskich bitwach. Jedną z takich dobrych informacji jest przywrócenie połączeń lotniczych na trasie Babimost-Warszawa. Na ten ruch LOT zdecydował się od 1 czerwca. W sumie przewoźnik przywraca połączenia krajowe realizowane w 8 portach. Nowy rozkład obejmie ok. 30 lotów, uwzględniających potrzeby klientów biznesowych oraz turystycznych.

Godziny lotów

Nowe godziny operacji lotniczych będą obowiązywać do 14 czerwca z możliwością wydłużenia. Wylot z Babimostu do Warszawy o godz. 9:35 oraz 19:35. Natomiast samolot z Warszawy do Babimostu zaplanowano na godz. 7:00 i 17:00. Jeśli chodzi o loty międzynarodowe, to podróż z Babimostu przez Warszawę będzie możliwa najwcześniej po 15 czerwca. Na początek mają to być rejsy do państw o niskim ryzyku epidemicznym. Decyzje zostaną podjęte w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a także po decyzjach władz państwowych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Loty będą wznowione, ale na nowych zasadach. Wprowadzone zostaną procedury bezpieczeństwa COVID-19. Planowane zmiany obejmą m.in. kontrole kamerami termowizyjnymi pasażerów wchodzących do terminali. Ponadto osoby przylatujące oraz odlatujące będą odizolowane. Ograniczeniu ulegnie działalność infrastruktury lotniskowej np. sklepów. Oczywiście będzie też obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa. Poza tym niektóre procedury mają stać się bardziej zdalne. Mowa np. o odprawie on-line lub samodzielnym boardingu za pomocą automatycznych bramek. Wszystkie szczegóły w zakresie podróży LOT przedstawi w najbliższych dniach, a dokładnie do 25 maja.

Przypomnijmy, że loty z Babimostu zostały zawieszone w marcu. Dodajmy też, że LOT wciąż nie odwiesza połączeń międzynarodowych. Więcej o nowych zasadach bezpieczeństwa przeczytacie TUTAJ.

Zobacz również