Znowu latamy z Babimostu

Pobierz PDF
Od 1 czerwca wraca ruch lotniczy w Polsce. Na początek odmrożone zostają loty krajowe, w tym także połączenia z portu lotniczego Zielona Góra/Babimost do Warszawy obsługiwane przez PLL LOT. – To ważny krok w procesie odmrażania gospodarki, ponieważ regionalne lotniska mocno ucierpiały przez epidemię – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Od 1 czerwca obowiązują też nowe godziny lotów. Do Warszawy polecimy o godz. 9:35 i 19:35. Ze stolicy samolotem wrócimy o godz. 7:00 lub 17:00.

Latamy zgodnie z nowym rozkładem

Nowe godziny operacji lotniczych będą obowiązywać do 14 czerwca z możliwością wydłużenia. Wylot z Babimostu do Warszawy o godz. 9:35 oraz 19:35. Natomiast samolot z Warszawy do Babimostu zaplanowano na godz. 7:00 i 17:00. Jeśli chodzi o loty międzynarodowe, to podróż z Babimostu przez Warszawę będzie możliwa najwcześniej po 15 czerwca. Na początek mają to być rejsy do państw o niskim ryzyku epidemicznym. Decyzje zostaną podjęte w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a także po decyzjach władz państwowych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Loty będą wznowione, ale na nowych zasadach. Wprowadzone zostaną procedury bezpieczeństwa COVID-19. Planowane zmiany obejmą m.in. kontrole kamerami termowizyjnymi pasażerów wchodzących do terminali. Ponadto osoby przylatujące oraz odlatujące będą odizolowane. Ograniczeniu ulegnie działalność infrastruktury lotniskowej np. sklepów. Oczywiście będzie też obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa. Poza tym niektóre procedury mają stać się bardziej zdalne. Mowa np. o odprawie on-line lub samodzielnym boardingu za pomocą automatycznych bramek. Wszystkie szczegóły w zakresie podróży LOT przedstawi w najbliższych dniach, a dokładnie do 25 maja.

Zobacz również