Współpraca międzynarodowa online

Pobierz PDF
Biuro Współpracy Zagranicznej i EWT (BWZ) wychodzi naprzeciw współpracy międzynarodowej, która przez epidemię Covid-19 została mocno ograniczona i rozpoczyna cykl spotkań online z regionami partnerskimi Województwa Lubuskiego.

W pierwszym spotkaniu, prowadzonym przez członka zarządu Tadeusza Jędrzejczaka, udział wzięli Martin Půta – Hetman Kraju Libereckiego (Republika Czeska) oraz Helena Psotová – Dyrektor Gabinetu Zarządu Samorządowego Kraju Nitrzańskiego (Republika Słowacka). Rozmawiano m.in. o sytuacji krajów i regionów w trakcie epidemii Covid-19 oraz wspólnych przedsięwzięciach na ten i przyszły rok. Hetman Půta poruszył temat zamkniętych granic i obostrzeń, które w znacznym stopniu uderzyły w pracowników i przedsiębiorstwa w paśmie przygranicznym.

W kolejnych dniach BWZ zaplanowało spotkania z Autonomiczną Republiką Adżari (Gruzja), Prowincją Hainan (Chińska Republika Ludowa), Regionem Kreta (Republika Grecka), Prowincją Autonomiczną Wojwodiny (Republika Serbii), Obwodem Homelskim (Białoruś) oraz Obwodem Pskowskim (Federacja Rosyjska).

Galeria: Telekonferencja z regionami partnerskimi

Zobacz również