Akcja – reakcja - pomagamy

Pobierz PDF
Już dzisiaj ratujące życie rękawiczki, kombinezony, maski i środki do dezynfekcji zostały przewiezione do Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego we Wschowie – w obu ośrodkach wykryto ogniska COVID-19.

W trakcie wtorkowego posiedzenia (14.07.2020), zarząd województwa lubuskiego rozmawiał między innymi o niepokojącej sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym we Wschowie, gdzie wykryto ogniska COVID-19. Jednogłośnie zadecydowano, że obydwu instytucjom należy przekazać środki ochrony osobistej z zasobów zakupionych w ramach projektu „Lubuskie kontra wirus”. Już dzisiaj ratujące życie rękawiczki, kombinezony, maski i środki do dezynfekcji zostały przewiezione do wymienionych jednostek.

Przypomnijmy, że "Lubuskie kontra Wirus - przeciwdziałanie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 poprzez zakup aparatury medycznej do intensywnej terapii oraz środków ochrony osobistej i dezynfekcji dla 8 jednostek ochrony zdrowia" to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, wartość projektu to 45 mln zł.
#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE #UE

Zobacz również