Wystartowało lubuskie święto kina

Pobierz PDF
Witam w Łagowie wiernych i niezmordowanych fanów dobrego filmu! Życzę wszystkim dobrego i zdrowego filmowego tygodnia – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak otwierając najstarszy filmowy festiwal w Polsce.

- My tu w zielone gramy i nigdy się nie poddamy - tak marszałek Elżbieta Anna Polak rozpoczęła 49. Festiwal Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, nawiazując do słów piosenki Wojciecha Młynarskiego. Koncert „Róbmy swoje”zainaugurował tegoroczny festiwal, w innym niż zwykle terminie z uwagi na pandemie. - Witam dzisiaj w Łagowie wiernych i niezmordowanych fanów naprawdę dobrego filmu! Tego lata w Łagowie nikt nie zachorował i niech tak zostanie. Życzę wszystkim dobrego i zdrowego filmowego tygodnia - mówiła E.Polak.

Z powodu pandemii nie udało się w czerwcu, ale twórcy nie odpuścili i 49. edycja najstarszego festiwalu filmów fabularnych w Polsce Lubuskie Lato Filmowe odbędzie się na początku września. Jak co roku do Łagowa zjadą twórcy, artyści i miłośnicy kina. Jak co roku będą oglądać najlepsze filmy z Europy Wschodniej, rozmawiać o tym, jak powstawały filmy i co inspiruje ich twórców.

Oczywiście festiwal to także konkursy. W tym roku także poznamy laureatów złotych, srebrnych i brązowych gron w kategoriach: filmy fabularne (konkurs główny), dokumentalne oraz krótkie filmy fabularne.

Krótko mówiąc będzie to tydzień pełen dobrego kina!

Program festiwalu znajdziecie TUTAJ

Festiwal odbywa się ze wsparcie samorządu województwa oraz pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego.

Galeria: Otwarcie festiwalu Lubuskie Lato Filmowe

Zobacz również