Kozzi Film Festiwal otwiera drzwi

Pobierz PDF
Banner Kozzi Film Festiwal z logotypami.
Stał się jednym z kulturalnych symboli regionu – przed nami kolejny Kozzi Film Festiwal, wspierany przez samorząd województwa. Impreza wystartuje 10 września. Jak zawsze na fanów dużego ekranu czeka mnóstwo, ciekawych propozycji.

Kozzi Film Festiwal, podobnie jak wiele imprez, musiał zmagać się z obecnie trwającą pandemią. Organizatorzy nie poddali się jednak i wszystkich miłośników filmu, książki oraz teatru zapraszają na pokazy od 10 do 13 września. Jest w czym wybierać, bo w programie znalazło się parędziesiąt propozycji. Przypomnijmy, że co roku festiwalowi patronują inni aktorzy. Tym razem będą to: Maciej Kozłowski, Kalina Jędrusik oraz Bogumił Kobiela.

Ze względu na koronawirusa projekcje, spektakle oraz spotkania odbędą się w przestrzeniach często nietypowych, co z pewnością dodaje imprezie niepowtarzalnego charakteru. Podobnie jak w poprzednich latach bazą festiwalu pozostaną projekcje filmowe. Widzowie zobaczą wiele najnowszych produkcji.  

Oczywiście nie zabraknie również wydarzeń z zakresy teatru i książki. Na uczestników czeka np. przedstawienie teatru obrazkowego, połączone z warsztatami plastycznymi. Widzowie spotkają się dodatkowo z zaproszonymi gośćmi. Jednym z nich będzie Marian Opania. Warto zajrzeć do szczegółowego programu festiwalu. Znajdziecie go TUTAJ.

Warto wspomnieć także o zasadach, jakie będą panowały na tegorocznym festiwalu. Udział w poszczególnych wydarzeniach wymaga telefonicznego lub mailowego zgłoszenia uczestnictwa. Rezerwacje przyjmowane są od dzisiaj (1 września) w godz. 7.00-15.00 pod numerem tel.: 68 45 32 600 lub mailem: festiwal@biblioteka.zgora.pl.

O festiwalu

Festiwal narodził się w 2012 roku w Kargowej i wiązał się z aktorem Maciejem Kozłowskim. Twórcy od początku chcieli opierać się na gatunkach filmowych takich jak kino: sensacyjne, gangsterskie, kryminalne oraz akcji. Istotną rolę w całym przedsięwzięciu mieli odgrywać aktorzy drugoplanowi. W 2015 roku wydarzenie przeniosło się do Zielonej Góry.

Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta gala, która odbywa się w Pałacu w Wiechlicach. Tego dnia wręczone zostająnagrody i statuetki „Klaps”. Jury wręcza je w kilku kategoriach m.in.: najlepsza kreacja aktorska, najlepszy reżyser, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy film.  

Zobacz również