Spotkajmy się na Winobraniu

Pobierz PDF
To będzie wyjątkowe Winobranie na Winnicy Samorządowej, bo jak przekonują winiarze tegoroczne zbiory są bardzo dobre. - Winnica w Zaborze to wyjątkowe miejsce. Powstała, aby podkreślić tradycje winiarskie Ziemi Lubuskiej – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak, zachęcając do udziału w imprezie. Sprawdźcie przygotowane atrakcje na 25 września w Zaborze od godz. 12:30.

Winorośla będą głównym bohaterem imprezy, ale ciekawych punktów jest znacznie więcej. Na początku uczestników powita marszałek Elżbieta Anna Polak, która poprowadzi następnie korowód na winnicę samorządową, gdzie odbędą się tradycyjne zbiory. Zebrane owoce szybko pokażą swoją moc, bo następnie zostaną wykorzystane do pokazu tłoczenia soków, połączonego oczywiście z degustacją.

- Zbiory tak naprawdę już się rozpoczęły i potrwają do połowy października. Owoce mają rewelacyjne parametry, bo w tym roku nasz region ominęły wszystkie plagi. Będzie można sprawdzić to w Zaborze, gdzie panuje duża różnorodność odmian – mówi o Winobraniu Łukasz Chrostowski z winnicy Equus.

Organizatorzy zadbali również o degustację produktów regionalnych oraz ciekawe prezentacje sommelerskie, podczas których będzie można poznać wiele tajników, związanych z winem. Poza tym w trakcie piątego już Winobrania na Winnicy Samorządowej w Zaborze odbędą się warsztaty rękodzielnicze o tematyce winiarskiej.

Zapraszamy do Zaboru 25 września. Początek winobrania zaplanowano na godz. 12:30.

Zobacz również