Stypendia na własny biznes dla studentów

Pobierz PDF
Studenci w bibliotece
Od nowego roku akademickiego ruszy kolejna edycja programu stypendialnego dla przedsiębiorczych żaków. – Studenci otrzymają pieniądze na założenie firmy lub w formie stypendiów motywujących. Może to być maksymalnie tysiąc złotych miesięcznie. To kolejna forma wsparcia młodych przez samorząd województwa – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Decyzję o kolejnej edycji stypendiów motywujących i przedsiębiorczych dla lubuskich studentów sejmik województwa podjął na początku września. Teraz nadchodzi pora na składanie wniosków. Dokumenty wraz z niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć do 20 października. Celem pomocy stypendialnej jest wsparcie, wyrównywanie szans edukacyjnych oraz inspiracja do podjęcia studiów na uczelniach w naszym województwie.

Studenci I roku studiów stacjonarnych I stopnia otrzymają stypendia motywujące. Natomiast studenci I roku studiów stacjonarnych II stopnia, będą mogli ubiegać się o stypendia na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej - stypendia przedsiębiorcze. Regulamin konkursu oraz wzory wniosków znajdują się do pobrania na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego www.lubuskie.pl (w zakładce Dla mieszkańca -> Stypendia Marszałka-> Stypendia dla studentów studiów stacjonarnych wyższych uczelni->Dokumenty do pobrania). Szczegółowych informacji udziela również Wydział Edukacji w Departamencie Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, pod numerem telefonu: 68 45 65 588.

Zobacz również