Podsumowanie Lubuskiego Paszportu Turystycznego

Pobierz PDF
Dziś odbyło się podsumowanie Lubuskiego Paszportu Turystycznego. W trzeciej edycji paszport oferował m. in. wizytę w żagańskiej Kaktusiarni, zwiedzanie Pałacu w Solnikach, odwiedziny w Gospodarstwie Agroturystycznym Dereniówka i wiele innych. Łącznie były to 24 ciekawe miejsca w Lubuskiem.

W trakcie tej edycji rozdano 8000 paszportów. Tylko 6 osobom z naszego województwa udało się zgromadzić komplet pieczątek. Z tej okazji wicemarszałek  Stanisław Tomczyszyn przygotował 6 koszy lubuskich produktów regionalnych dla najwytrwalszych turystów.

Jak przekonywali podróżnicy, Lubuski Paszport Turystyczny pozwolił im odkryć miejsca, o których wcześniej nie słyszeli. Marek Kokot - jedna z osób, która zebrała komplet pieczątek -podkreślił, że największym zaskoczeniem była lubuska Kaktusiarnia.

Małgorzata Grad, pomysłodawczyni Lubuskiego Paszportu Turystycznego zapowiedziała nową, czwartą edycję. Zaznaczyła dodatkowo, że z roku na rok przybywa podmiotów, które chcą się włączać w tę ideę promowania lokalnej turystyki. Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn dodał, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego będzie nadal wspierał inicjatywę Lubuskiego Paszportu, bo ta oddolna akcja zachęciła tysiące Lubuszan do poznawania pięknych miejsca naszego regionu, w których można i smacznie zjeść, i dobrze wypocząć.

Lubuski Paszport Turystyczny to inicjatywa Stowarzyszenia Zielone Grona, które skupia producentów z terenu całego województwa. Z pomocą Urzędu Marszałkowskiego wydali oni paszport, który jest połączeniem mini-przewodnika, karty rabatowej i karty klubowicza i uprawnia jego posiadacza do odwiedzenia ciekawych miejsc, zdobywania pamiątkowych pieczątek i korzystania z oferowanych rabatów. Lubuski Paszport Turystyczny Zielone Grona jest rozdawany bezpłatnie przez Partnerów i członków Stowarzyszenia Zielone Grona.

Galeria zdjęć

Zobacz również