Podziękowania od Caritas za wsparcie Torby Charytatywnej 2020

Pobierz PDF
Dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny podziękował pracownikom urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze za udział w tegorocznej akcji „Charytatywna Torba 2020”. – Każdy gest przekazany naszym podopiecznym jest dla nich sygnałem szacunku i miłości bliźniego – napisał w liście ks. Podfigórny.

Zbiórkę w urzędzie zainicjowała marszałek województwa Elżbieta Anna Polak. – To już u nas tradycja, że w okresie przedświątecznym zapełniamy torby z Caritasu najbardziej potrzebnymi produktami dla osób czekających na wsparcie – mówi marszałek.

Charytatywna Torba Caritas to inicjatywa, którą Urząd wspiera od samego początku. W jej ramach prowadzona jest zbiórka podstawowych i trwałych produktów spożywczych oraz środków czystości dla będących w potrzebie rodzin.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią  akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony marszałkowskich urzędników, którzy od 9 do 14 grudnia 2020 r. wypełnili przekazane przez Caritas charytatywne torby. W paczkach znalazły się środki czystości, produkty spożywcze, produkty higieniczne i chemiczne.

Zobacz również