ECMO dla gorzowskiego szpitala

Pobierz PDF
Wartość nowego urządzenia ECMO dla gorzowskiego szpitala to 417 700 zł
Do szpitala w Gorzowie Wlkp. wczoraj trafiło urządzenie ECMO, które zostało zakupione przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Lubuskie kontra wirus”.

W dobie walki z pandemią samorząd województwa od samego początku mocno wspiera lubuską służbę zdrowia. –  Od początku  jesteśmy bardzo zmobilizowani. Byliśmy pierwszym regionem w Polsce, który zakupił środki ochrony osobistej w tak dużej ilości oraz urządzenia ratujące życie. Już w lutym przekierowaliśmy z naszego budżetu specjalne środki w ramach rezerwy. Przekierowaliśmy też środki z Unii Europejskiej. Dzisiaj jest już 239 mln zł – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak. - Zarząd pracuje codziennie i codziennie stawiamy czoła problemom. Jesteśmy do dyspozycji mieszkańców. Nie oglądamy się na pomoc rządu, tylko sami działamy tu i teraz – dodaje.

  • Wartość nowego urządzenia ECMO dla gorzowskiego szpitala to 417 700 zł.

Terapia urządzeniem ECMO to metoda utlenowania krwi i eliminacji z niej dwutlenku węgla poprzez użycie krążenia pozaustrojowego, stosowana w leczeniu zespołu ostrej niewydolności oddechowej lub ostrej niewydolności serca, u podłoża których leży odwracalny proces chorobowy możliwy do wyleczenia oraz brak przeciwwskazań bezwzględnych.

Wcześniej tego typu urządzenie ze środków budżetu województwa lubuskiego trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. 

Powiązane wiadomości

Zobacz również