O Gminnych Punktach Informacyjnych dla niepełnosprawnych

Pobierz PDF
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
12 marca br. w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie inauguracyjne, którego celem było wypracowanie standardów do tworzenia Gminnych Punktów Informacyjno-Diagnostycznych dla osób niepełnosprawnych „PERSPEKTYWA”.

– Jesteśmy społeczeństwem, które ma jeszcze wiele do zrobienia na rzecz wykluczenia społecznego. Urząd Marszałkowski jest otwarty na tego typu inicjatywy. Tym bardziej cieszy nas dotychczasowa współpraca z lokalnymi samorządami - powiedział obecny na spotkaniu wicemarszałek Maciej Szykuła.

- Jest to dobry przykład praktyki, a nic tak nie uczy jak w tym wypadku współpraca z samorządem na poziomie wojewódzkim i tym gminnym. Organizacje pozarządowe są bardzo skuteczne w swoich działaniach ponieważ realizują swoje cele z pasją, a to jest gwarantem sukcesu - podsumował Maciej Szykuła.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Wicewojewody Lubuskiego Jana Świrepo. W rozmowach uczestniczyła Lubuska Kurator Oświaty Bogna Ferensztajn.

Informację przygotował Przemysław Uss z UMWL w Gorzowie Wlkp.

Zobacz również