Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Pobierz PDF
Uroczyste obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w tym roku odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Wieloletnia tradycja nakazuje naprzemiennie organizować je w obu lubuskich stolicach, siedzibach dwóch wojewódzkich bibliotek publicznych. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Maciej Szykuła.

8 maja 2014 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta spotkali się bibliotekarze i pracownicy bibliotek z całego regionu. Byli wśród nich reprezentanci obu bibliotek wojewódzkich: im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. i Cypriana Norwida w Zielonej Górze, przedstawiciele terenowych bibliotek publicznych różnych szczebli, bibliotek pedagogicznych, akademickich oraz przedstawiciele władz, pracownicy innych instytucji kultury, członkowie stowarzyszeń kultury, literaci, dziennikarze, osoby współpracujące z bibliotekami i sponsorzy.

- Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składam Państwu serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania za pracę cechującą się nowatorskim podejściem do czytelników oraz za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju kultury czytelniczej w naszym Województwie Lubuskim - powiedział  wicemarszałek Maciej Szykuła.

Wyróżniających się pracowników bibliotek uhonorowano Medalem za Długoletnią Służbę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyplomami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego, dyplomami Marszałka Województwa Lubuskiego, Prezydenta Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry.

- Praca w bibliotece - systematyczna, często żmudna, wymagająca fachowej wiedzy i dokładności - przynosi efekty, które niełatwo zmierzyć, ale też nie sposób nie docenić. Cieszę się mogąc uhonorować w tym szczególnym dniu osoby wykonujące powierzone obowiązki z wyjątkową kreatywnością i społecznikowską pasją- dodał na zakończenie Wicemarszałek Szykuła.

 

Informację przygotował Przemysław Uss z UMWL w Gorzowie Wlkp.    

Galeria: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Zobacz również