Marszałek gościem Radia Zachód

Pobierz PDF
Uwaga: Wiadomość archiwalna. Nie wszystkie załączniki i linki mogą działać poprawnie.
W poniedziałek, 26 stycznia 2015 r. marszałek Elżbieta Polak była gościem porannej rozmowy dnia na antenie Radia Zachód. Rozmowa dotyczyła m.in powstania Akademii Gorzowskiej oraz wydobycia miedzi w Lubuskiem. Posłuchaj rozmowy

Rozmowa dotyczyła projektu powstania Akademii Gorzowskiej i braku porozumienia między uczelniami w tej sprawie. Przypomnijmy, projekt może liczyć na dofinansowanie w wysokości ok. 30 mln zł z LRPO pod warunkiem porozumienia pomiędzy AWF oraz PWSZ GW. Jak podkreślała marszałek , że w związku z kończącą się perspektywą unijną samorząd województwa nie może już dłużej czekać na decyzje w sprawie porozumienia. Termin ostateczny to zdaniem marszałek najbliższa sesja sejmiku, podczas której odbędzie się debata na ten temat.

Tematem rozmowy była także zapowiadana na sesję sejmiku debata na temat powstania kopalni miedzi w Lubuskiem. Marszałek podkreśla, ze jest ona potrzebna, aby społeczeństwo wiedziało o planach samorządu w tym zakresie.

Redaktor Krzysztof Baług rozmawiał także z Elżbietą Polak na temat sytuacji demograficznej w regionie oraz obecności kobiet w samorządach.  

Zobacz również