Unia promuje aktywność fizyczną

Pobierz PDF
Sport to zdrowie. Z takiego założenia wychodzi m.in. Komisja Europejska, która po raz drugi stała się inicjatorem obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Akcji zapoczątkowanej w zeszłym roku będzie tym razem towarzyszyć hasło #BeActive (Bądź Aktywny). W ramach inicjatywy - od 10 do 17 września – we wszystkich państwach Unii Europejskiej odbędzie się szereg imprez promujących aktywność fizyczną.

ETS został stworzony z myślą o wszystkich obywatelach. Ma na celu jak najszerszą, a przede wszystkim oddolną aktywizację społeczeństwa. Pomóc mają w tym m.in. fundacje, stowarzyszenia i samorządy, które koordynujące akcję Ministerstwo Sportu i Turystyki, chce zachęcić do organizacji wydarzeń o charakterze sportowym. Wszystko po to, aby wspierać rozwój sportu na poziomie lokalnym, czyli najbliższym mieszkańcom.

Resort, aby zachęcić jak najwięcej podmiotów do organizacji wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, dla pierwszych 100 chętnych przewiduje promocyjne zestawy gadżetów. Przeprowadzony zostanie również konkurs, którego zwycięzcy otrzymają karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego. Szczegółowe informacje o wydarzeniu będą dostępne na stornie internetowej poświęconej ETS, której inaugurację zaplanowano na lipiec.

Zobacz również