„Karol. Nowy ład świata”

Pobierz PDF
Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.  zaprasza 3 marca o godz. 19.00 na sztukę „Karol. Nowy ład świata”. Dramat Mrożka, uzupełniony twórczością noblisty i jednego z najbardziej wpływowych brytyjskich pisarzy – Harolda Pintera, wraca na deski Osterwy po prawie 50-ciu latach! Autorska wizja Błażeja Peszka odświeża wartości, które okazują się bardzo aktualne. Charakterystyczny dla Mrożka humor, tekst-lustro, w którym możemy się przeglądać.

Autorska wizja Błażeja Peszka, aktora, reżysera i pedagoga związanego z krakowskim środowiskiem artystycznym, odświeża wartości wypływające z tekstów Mrożka i Pintera, które okazują się być ponadczasowe i zaskakująco aktualne. Spektakl eksponuje charakterystyczny dla Mrożka humor, jest niczym tekst-lustro, w którym możemy się przeglądać.

Dodajmy, że w sobotę (4 marca) o godz. 17.00 w Teatrze Osterwy odbędą się „Kaziuki 2017”. W programie koncert Polskiego Zespołu Artystycznego Pieśni i Tańca „ Wilia” z Wilna oraz jarmark wileński „Smaki, smaczki jak dawniej z Wilna”.

Zobacz również