Święto miodu w skansenie

Pobierz PDF
Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze zaprasza w sobotę i niedzielę (8 i 9 lipca) w godz. 11.00 - 17.00 na „Święto miodu.” Wydarzenie nawiązuje do kultury ludowej i jest przede wszystkim prezentacją  tradycji i teraźniejszości związanej z pszczelarstwem. Przez dwa dni skansen będzie miejscem spotkań miłośników rękodzieła, sztuki ludowej i nieprofesjonalnej, a także smakoszy regionalnego potraw i miodu
W programie przewidziane są degustacje, prezentacje sprzętu pszczelarskiego, pokazy tradycyjnego pozyskiwania miodu w tym bartnictwa. Goście będą mogli poznać zastosowanie produktów pszczelarskich w lecznictwie ludowym, kosmetyce i w kuchni przy przygotowywaniu potraw czy nalewek.

Wielką atrakcją niedzielnego dnia będzie występ białoruskiego zespołu Guda, który zaprezentuje nam pieśni lata i warsztaty tańca. Ponadto na scenie zaprezentują się kapele regionalne i odbędą się konkursy z wiedzy o tradycyjnym pszczelarstwie. Na ekspozycji w Leśniczówce będzie można uczestniczyć w warsztatach artystycznych z malarstwa i rzeźby prowadzonych przez Hannę Najdowską i Sylwię Gromacką - Staśko. Rodziny z dziećmi zapraszamy do namiotu przy Rybakówce, gdzie za sprawą Grupy Skwar wszyscy znajdą coś dla siebie podczas tradycyjnych gier i zabaw. Dla najmłodszych przygotowana jest jeszcze jedna atrakcja - przejażdżki bryczką po skansenie oraz wiejskie przedszkole w zagrodzie z Cisowej. Święto Miodu to także jarmark rękodzieła ludowego i artystycznego.

Zobacz również