Pożegnanie wakacji z funduszami

Pobierz PDF
26 sierpnia na nadwarciańskich błoniach w Gorzowie Wlkp. odbyła się kolejna edycja Sportowego Pożegnania Wakacji. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Wydziałem Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. oraz Departamentem Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. W tym roku organizatorzy postawili szczególny nacisk na promocję krajowych i regionalnych programów operacyjnych na innowacje w sporcie.

Wydarzenie było okazją do promocji funduszy wśród około sześciuset uczestników, w tym młodych Lubuszan i seniorów. Samorząd województwa realizuje w ten sposób politykę senioralną i młodzieżową. W zakończeniu wakacji wzięło udział około trzydziestu klubów sportowych z całego województwa, a także innowacyjne firmy działające w branży sportowej, rehabilitacji, fizjoterapii, dietetyki.

Beneficjenci mogli skorzystać z następujących form wsparcia podczas wydarzenia:

- prezentacja informacji dla przedsiębiorców prowadzących działalność w obszarze kultury fizycznej, rekreacji, fizjoterapii, dietetyki (np. bon na innowacje, programy krajowe i regionalne), informacje o możliwości współpracy uczelni wyższych w regionie z klubami sportowymi i wyżej wymienionymi przedsiębiorcami z Lubuskiego w celu realizacji innowacyjnych projektów badawczych

- indywidualne poradnictwo dotyczące zakładania działalności gospodarczej, wsparcia dla młodych firm i na temat programu dla młodzieży na stoisku promocyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Podczas pikniku mieszkańcy mogli odwiedzić stoisko Wydziału Zamiejscowego Urzędu z siedzibą w Gorzowie, gdzie na rodziny z dziećmi czekało mnóstwo bezpłatnych atrakcji i zabaw. Przez kilka godzin stoisko było oblegane przez małych Lubuszan, do wspólnej zabawy zapraszali pracownicy Wydziału. W tym czasie dorośli mogli się zapoznać z ofertą wsparcia w ramach krajowych i regionalnych programów operacyjnych m.in. w dziedzinie sportu. 

Galeria: Wakacje z Funduszami w Gorzowie Wlkp.

Zobacz również