UWAGA! Zamknięty oddział Szpitala w Gorzowie Wlkp.

Pobierz PDF
Zdjęcie przykładowe: dłoń w nitrylowej rękawiczce trzymająca fiolkę krwi oznaczoną dodatnim wynikiem Koronawirusa.
Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecięcej oraz Ambulatorium Chirurgii Dziecięcej w Gorzowie Wlkp. zamknięty do odwołania!

Wstrzymanie przyjęć na oddział ma związek ze stwierdzeniem dodatniego wyniku w kierunku zakażenia COVID-19 u dziecka hospitalizowanego na oddziale Chirurgii Dziecięcej.

O fakcie zostali poinformowani lekarze koordynatorzy ratownictwa medycznego województwa lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego, szpitalne oddziały chirurgii dziecięcej w Zielonej Górze, Poznaniu i Szczecinie oraz Centra Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp., Poznaniu i Szczecinie.

Na razie nie podano szczegółów odnośnie do małego pacjenta. Wiadomo, że dziecko zostało przyjęte do nagłego zabiegu, w trybie pilnym, jest spoza Gorzowa. Szpital podkreśla, że wszyscy pacjenci przebywający na zamkniętym oddziale są bezpieczni.

Jednocześnie informujemy, że Szpital nie wstrzymał działania poza ww. oddziałem - pacjenci są przyjmowani, oddziały (poza chirurgią dziecięcą) pracują zgodnie z planem.

Przypominamy, że koronawirus nie wyjechał na wakacje – apelujemy o ostrożność i stosowanie się do wymogów bezpieczeństwa. Zasłaniajmy nos i usta, myjmy i dezynfekujmy dłonie, unikajmy tłumów. To my sami możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, więc dbajmy o siebie i swoich bliskich.

 

Źródło: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Zobacz również