Lotnisko Babimost: Kolejne inwestycje i optymistyczne dane za I kwartał

Pobierz PDF
Hala odlotów lotniska w Babimoście.
Lubuskie lotnisko podejmuje kolejne działania związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa. W porcie pojawi się specjalny namiot do triażu. Z portu płyną także optymistyczne dane dotyczące liczby obsłużonych pasażerów w I kwartale.

Nowy namiot dla podróżnych

Lotnisko w Babimoście nie poprzestaje na raz wprowadzonych procedurach walki z epidemią. Kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia komfortu podróżnych będzie specjalny namiot halowy z utwardzaną podłoga o wymiarach 15x20 m. Inwestycja ma związek z planowanymi przez samorząd województwa działaniami na polu rozwoju połączeń wakacyjno-czarterowych oraz uruchomieniem kolejnych regularnych połączeń na nowych kierunkach.

Obecnie namiot zabezpieczy potrzeby związane z obsługą pasażerów wylatujących do Warszawy. Będzie stanowił dodatkową przestrzeń do obsługi podróżnych, przy uwzględnieniu wszystkich, wymaganych obostrzeń i przestrzeganiu przepisów dotyczących bezpiecznych zachowań oraz dystansu sanitarno-społecznego. W przyszłości budowla zostanie wykorzystana do organizacji wydarzeń promocyjnych.

Babimost zielonym punktem na lotniczej mapie Polski

Jak podaje Urząd Lotnictwa Cywilnego port w Babimoście, jako jedyny w Polsce, mimo trudnych warunków panujących w całej branży lotniczej, odnotował za I kwartał 2020 r. wzrost obsługiwanych pasażerów o 53,4 proc. w stosunku do I kw. 2019 r. Dodatkowo Samorząd Województwa planuje w kolejnych latach rozwój siatki połączeń o kolejne kierunki europejskie. Od dłuższego czasu trwają rozmowy z przewoźnikami lotniczymi, którzy byliby zainteresowani uruchomieniem nowych tras.

Loty miałyby być obsługiwane przez niskobudżetowych przewoźników lotniczych i Polskie Linie Lotnicze LOT. W związku z tymi działaniami, Urząd Marszałkowski posiada na najbliższe lata plany rozwoju lotniska, w tym rozbudowy i przystosowania terminali do wzrastającej liczby obsługiwanych pasażerów. 

Zobacz również