Regiony pod wrażeniem lubuskiego winiarstwa

Pobierz PDF
Koncert kwartetu smyczkowego
II Konwent Marszałków Województw RP, któremu przewodniczy Lubuskie zakończył się w Winnicy Stara Winna Góra w Górzykowie. Lubuski Szlak Wina i Miodu to marka, która wyróżnia nasz region na tle kraju i Europy.

Gospodarze kolacji marszałek Elżbieta Anna Polak, wicemarszałek Łukasz Porycki i członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak opowiadali gościom o tym, co Lubuskie ma najlepszego.  – Tam gdzie jest wino, tam mieszkają dobrzy ludzie. A region lubuski słynie z winiarstwa i przepięknych winnic. Na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu mamy zarejestrowanych aż 80 winnic. Na jednej z nich, prowadzonej z sukcesem przez rodzinę Krojcigów możemy dziś Państwa gościć – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wicemarszałek Porycki opowiedział o lubuskiej kulturze, ponieważ konwentowych gości czekała też uczta duchowa – koncert Lubuskiego Kwartetu Smyczkowego Filharmonii Zielonogórskiej. Członek zarządu T. Jędrzejczak przypomniał początki województwa, które powstało, bo mieszkańcy tego chcieli. I choć jest młode, to dumne ze swoich korzeni.

Przedstawiciele regionów wyjechali z Lubuskiego pod wrażeniem naszej kultury winiarskiej i pielęgnowanych tu wielowiekowych tradycji. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Małopolskie zainspirowane Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu chce u siebie w podobny sposób kultywować winiarskie tradycje regionu.

  

 

Galeria: Koncert na zakończenie Konwentu Marszałków

Zobacz również