Robot Da Vinci połączy szpitale

Pobierz PDF
Spotkanie prezesów szpitali z marszałek Elżbietą Anną Polak
Szpitale w Zielonej Górze i Gorzowie będą współpracować w ramach wykorzystania nowoczesnych technologii, tj. robota Da Vinci. Zasady ustalono podczas spotkania prezesów lecznic z marszałek Elżbietą Anna Polak.

Współpraca szpitali: Uniwersyteckiego w Zielonej Górze  i Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w zakresie wykorzystania sprzętu wysokospecjalistycznego  tj. robota Da Vinci przez specjalistów zatrudnionych w lecznicach to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezesami obu jednostek: dr Markiem Działoszyńskim (Zielona Góra) oraz Jerzym Ostrouchem i Robertem Surowcem (Gorzów Wlkp.). W spotkaniu uczestniczył także radny Sebastian Ciemnoczołowski oraz prof. Dawid Murawa i dr Paweł Golusiński. Uzgodniono zgodnie, że pierwszym etapem współpracy będą wspólne szkolenia lekarzy specjalistów.

Pozytywnie zakończyły się negocjacje z Komisją Europejską. Jest wstępna zgoda na przekierowanie 30 mln zł z RPO L2020 na ochronę zdrowia: 20 mln zł na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka i 10 mln zł na zakup robota Da Vinci. Wcześniej ta inwestycja (zakup robota) została zaakceptowana przez Radnych Województwa Lubuskiego, którzy wyrazili zgodę na wpisanie ich do Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia. Szpital otrzymał także pozytywną opinię w ramach oceny w IOWISZ-u. Po podpisaniu umowy na dofinansowanie szpital w Gorzowie sfinalizuje zakup sprzętu.

 

#UEdlaPolski #UEdlaLubuskie #FunduszeUE #UE

Zobacz również