230 tys. zł dla osób niepełnosprawnych

Pobierz PDF
Wózek inwalidzki.
Zarząd województwa na posiedzeniu 24 listopada przekierował 230 tys. zł do 10 organizacji zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym. To już druga tego typu inicjatywa w tym roku.

Wnioski na konkurs NGO składały w październiku i listopadzie. Organizacje pozarządowe mogły starać się o pieniądze na jedno z kilkunastu zadań. Obejmowały one m.in.: prowadzenie rehabilitacji, organizowanie szkoleń, doradztwo psychologicznie i prawne, wydawanie publikacji, czy też szkolenie psów asystujących. Przyznane dotacje powinny szybko zamienić się w realne działania, ponieważ podjęte działania musza zakończyć się do końca obecnego roku.

Program współpracy z NGO na 2021 r.

Samorząd województwa poświęca organizacjom pozarządowym wiele uwagi. W corocznym budżecie zawsze znajdują się środki na wsparcie III sektora, w tym NGO zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. O ogromnym znaczeniu organizacji pozarządowych oraz ich priorytetowym traktowaniu mówi także roczny plan współpracy uchwalany przez sejmik województwa. Dokument obejmujący działania na 2021 r. został przyjęty przez radnych w poniedziałek 23 listopada. Więcej o programie współpracy na 2021 r. przeczytacie TUTAJ.

 

 

Zobacz również