Stypendia dla młodych wręczone!

Pobierz PDF
Wicemarszałek Łukasz Porycki wręczył uczniom z południa województwa stypendia programu „Lubuskie Talenty”. W obecnej edycji wsparcie trafi aż do 340 młodych z podstawówek i liceów.

- Bardzo serdecznie dziękuje, że jesteście ambasadorami „Lubuskich Talentów. To największy i najbardziej prestiżowy program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych i liceów w historii województwa – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki, wręczając stypendia w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze.

To już kolejna edycja programu „Lubuskie Talentu”. Raz jeszcze okazało się, że nie brakuje zdolnych uczniów w naszym regionie, ponieważ pomimo podniesienia wymagań, które dotyczyły poziomu średniej ocen (5,33), wpłynęło ponad 700 zgłoszeń. Spośród nich komisja wyłoniła 340 najlepszych, czyli tych wyjątkowo uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych.

- Wierzę, że stypendia pomogą rozwijać Wasze umiejętności, ale także pasji. Często idzie to zresztą w parze. Pieniądze zostaną z pewnością świetne wydane – przekonywał wicemarszałek Łukasz Porycki.

Stypendyści z podstawówek otrzymają przez 600 zł przez 10 miesięcy, czyli 6 tys. zł. W ręce licealistów powędruje 800 zł przez 10 miesięcy, czyli 8 tys. zł. Przez ten cały czas uczniowie będą podlegać opiece nauczyciela. - Nie ma nic lepszego, niż inwestycja w młodych ludzi, bo zwraca się ona wielokrotnie, co pomaga m.in. w rozwoju regionu  - podsumował wicemarszałek Łukasz Porycki.

„Lubuskie Talenty” są współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeDlaPolski #FunduszeDlaLubuskiego

Galeria: Wręczenie stypendiów - program Lubuskie Talenty

Zobacz również