Stypendia dla talentów z północy regionu!

Pobierz PDF
Kolejne stypendia dla Lubuskich Talentów wręczył wicemarszałek Łukasz Porycki. Kilka dni temu wyróżnienia otrzymali uczniowie na południu województwa, dziś przyszła pora na północ regionu.

W Gorzowie Wielkopolskim i Świebodzinie stypendia z rąk wicemarszałka odebrało kilkadziesiąt osób. W całym regionie wsparcie otrzymało w sumie 340 uczniów ze szkół podstawowych i liceów. Chętnych było jeszcze więcej, bo ponad 700., ale o przyznaniu wsparcia decydował konkurs, w którym największą rolę odgrywała średnia ocen. Program „Lubuskie Talenty” nagradza wyjątkowo uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych.

- Stypendia pokazują, że Wasza praca nie idzie na marne. Niektórzy z Was zostali stypendystami już po raz kolejny. Jesteście ambasadorami „Lubuskich Talentów”. To niezwykle prestiżowy program, największy tego typu w historii województwa – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.

Stypendyści ze szkół podstawowych otrzymywać będą po 600 zł przez 10 miesięcy, czyli łącznie 6 tys. zł. W ręce licealistów powędruje 800 zł przez 10 miesięcy, czyli łącznie 8 tys. zł. Przez ten cały czas uczniowie będą podlegać opiece nauczyciela. – Najważniejsze, abyście sami decydowali, na co wydać te pieniądze. Chodzi o to, żeby były jak najbardziej pomocne w rozwijaniu Waszych pasji i podnoszeniu umiejętności – przekonywał Łukasz Porycki.

Program „Lubuskie Talenty” jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. W dzisiejszym wręczeniu stypendiów udział wziął także radny województwa Zbigniew Kołodziej. 

#FunduszeEuropejskie #FunduszeDlaPolski #FunduszeDlaLubuskiego

Galeria zdjęć

Zobacz również