Rozmowy na linii Lubuskie-Brandenburgia

Pobierz PDF
Epidemia utrudnia kontakty, ale Lubuskie i Brandenburgia pokazują, że współpraca w takich warunkach również jest możliwa. Samorządowcy z obu stron Odry spotkali się dziś podczas wideokonferencji.

Województwo lubuskie reprezentował członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak, który miał okazdję poznać Katrin Müller-Wartig, czyli nową Dyrektor Instytucji Zarządzającej PW Interreg VA BB - PL 2014 -2020. Niemniej spotkanie poświęcone zostały w przeważającej większości omówieniu realizacji transgranicznych projektów, prowadzonych przy wsparciu środków unijnych. Dyskutowano o trudnościach beneficjentów, zmuszonych do zmierzenia się z obostrzeniami wprowadzonymi przez koronawirusa. Pomocą w tej trudnej sytuacji ma być dokument z zaleceniami wydany przez instytucję zarządzającą, który można znaleźć [TUTAJ].

To już kolejne tego typu spotkanie w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że chociażby wczoraj członek zarządu Tadeusz Jęrzejczak wziął udział w obradach polsko-niemieckiego Komitetu ds. Współpracy Międzyregionalnej.

Galeria zdjęć

Zobacz również