Nowa sygnalizacja w Kunowicach

Pobierz PDF
Wrześniowa wizyta członka zarządu Marcina Jabłońskiego w Kunowicach doprowadziła do modernizacji drogi wojewódzkiej nr 137. Dzięki pracom wykonanym przez ZDW pojawiła się nowa sygnalizacja świetlna ALL RED.

Sygnalizacja typu ALL RED to nowoczesny system. Jego działanie polega na tym, że na sygnalizatorze wyświetlane jest stałe światło czerwone, nawet pomimo braku pieszych oczekujących na przekroczenie jezdni i dopiero gdy pojazd dojeżdża do świateł, zachowując prędkość zgodną z ograniczeniem prędkości w danym miejscu, sygnalizator zmieni światło na zielone. Dla pieszych zasada przekraczania jezdni pozostaje standardowa. Po zainicjowaniu chęci wejścia na pasy, na specjalnym czujniku zapali się światło zielone, aby mieszkańcy mogli przekroczyć jezdnie, w tym czasie dla pojazdów będzie wyświetlane oczywiście światło czerwone. Dodatkowo przejście zostało doświetlone punktowym, dedykowanym oświetleniem.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 127 tys. zł. Została wykonana z budżetu własnego samorządu województwa. Przeprowadzenie prac umożliwiła wrześniowa wizyta członka zarządu Marcina Jabłośnkiego, który wspólnie z dyrektorem ZDW Pawłem Tonderem spotkał się w Kunowicach z sołtysem Pawłem Sokołowskim. Rozmowy dotyczyły właśnie wspomnianej inwestycji oraz największych wyzwaniach, jakie stoją przed samorządem w najbliższym czasie.

Galeria zdjęć

Zobacz również