Nowy sprzęt w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Pobierz PDF
Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze kończą się prace związane z instalacją tomografu komputerowego. Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, dzięki wsparciu zarządu województwa lubuskiego, wzbogaciło się o kolejny specjalistyczny sprzęt. To tomograf, który trafi na wyposażenie Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Mimo trwającej pandemii i przekształceniu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpital Tymczasowy, wciąż trwa wyposażanie w wysokiej jakości sprzęt dedykowany głównie młodym pacjentom. Najpierw do placówki trafił aparat RTG i rezonans magnetyczny. Ten sprzęt jest już zamontowany. Teraz w CZMiD kończą się prace związane z instalacją tomografu komputerowego.

Jak podkreślają lekarze, jest to sprzęt z najwyższej półki. - Aparatura ma wyjątkowe parametry. Na przykład tomograf pozwala badać dzieci przy obniżonej dawce promieniowania, co jest niezwykle ważne w tej grupie pacjentów – podkreśla dr Wojciech Wierzchołowski, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Sprzęt wart miliony złotych trafił do CZMiD dzięki wsparciu Zarządu Województwa Lubuskiego

Pieniądze na medyczne zakupy pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Środki udało się przekierować do szpitala dzięki staraniom zarządu województwa lubuskiego. - Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będzie służyło mieszkańcom całego regionu – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Koszty sprzętu do CZMiD:

  • Rezonans – 4,2 mln zł,
  • Aparat RTG – 1,5 mln zł,
  • Tomograf – 2,6 mln zł.

Łączna wartość tej unijnej pomocy wynosi 8,3 mln zł.

#UEpomaga #FunduszeEuropejskie #FunduszedlaPolski #FunduszedlaLubuskiego #UE 

Powiązane wiadomości

Galeria zdjęć

Zobacz również