Żegnamy pielęgniarkę z Gorzowa Wlkp.

Pobierz PDF

– Z wielkim żalem przyjęłam informację o śmierci pielęgniarki z naszego Szpitala w Gorzowie Wlkp. Rodzinie i najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak

Małgorzata Wójtowicz miała 50 lat. Odeszła po walce z koronawirusem. Przez  ostatnie 14 lat pracowała jako pielęgniarka w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Wcześniej doświadczenie w zawodzie zdobywała m.in. na oddziale nefrologii i szpitalnym oddziale ratunkowym. Z lecznicą była związana przez 30 lat. Była świetnym fachowcem, zawsze oddana pracy i pacjentom. Pani Małgorzata jest kolejnym medykiem w województwie lubuskim, który stał się ofiarą epidemii COVID-19.

Zarząd Województwa Lubuskiego z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele składają rodzinie i najbliższym Pani Małgorzaty Wójtowicz wyrazy głębokiego współczucia.

COVID-19 – nie ignoruj objawów!

Wraz z rozwojem trzeciej fali epidemii lekarze po raz kolejny apelują nie tylko o to, by zachować profilaktyczną ostrożność (dystans – dezynfekcja – maseczka), ale też by – w przypadku zakażenia – nie zwlekać ze zgłoszeniem się po pomoc przy wystąpieniu niepokojących objawów. Wiele osób chorych na COVID-19 leczy się z powodzeniem w domowych warunkach. Tu niezwykle ważna jest wzmożona czujność, gdyż pogorszenie stanu zdrowia może okazać się niebezpieczne. Stąd tak ważne jest zgłaszanie się do lekarza lub kontakt z pogotowiem ratunkowym.

Tym samym medycy przypominają, że kluczowym narzędziem walki z epidemią jest szczepionka. Osoby zaszczepione zyskują przeciwciała, które pozwalają na znaczne zmniejszenie prawdopodobieństwa zakażenia, a w przypadku wystąpienia choroby – na łagodny jej przebieg.

 

Materiał: Departament Ochrony Zdrowia

Zobacz również