Brandenburgia zapewnia o dalszej pomocy

Pobierz PDF

Premier Brandenburgii Dietmar Woidke, koordynator rządu ds. niemiecko-polskiej współpracy społecznej i przygranicznej przesłał list do marszałek Elżbiety Anny Polak z zapewnieniem o dalszej współpracy i pomocy.

List jest odpowiedzią na podziękowania marszałek Elżbiety Anny Polak za pomoc udzieloną na walkę z pandemią przez Rząd Krajowy Brandenburgii. – W obliczu ogromnych wyzwań, jakie stawia przed nami pandemia, wsparcie to stanowi zaledwie niewielki wkład. Przede wszystkim jest ono wyrazem naszej troski i solidarności w trudnym czasie. Staramy się, by współpraca transgraniczna była możliwa także w tych trudnych czasach – czytamy w liście premiera Brandenburgii.

Przypomnijmy, sąsiedzi zza Odry kilkukrotnie pomogli szpitalom z naszego regionu, przekazując potrzebne rzeczy: środki do dezynfekcji, ubrania ochronne oraz środki higieny osobistej.

Premier Dietmar Woidke wyraził smutek, że ze względu na aktualną, wysoką liczbę przypadków zachorowań, nie odbędzie się wspólna impreza z okazji 20-lecia współpracy pomiędzy Brandenburgią i Lubuskiem. – Jestem przekonany, że to właśnie teraz pokazujemy i udowadniamy więzi, które łączą nasze oba regiony. Dziękuję osobom działającym w województwie lubuskim za ich niestrudzone i tak ważne zaangażowanie w to partnerstwo – pisze premier Brandenburgii i zapewnia, że Lubuskie nadal może liczyć na wsparcie ze strony Brandenburgii.

Zobacz również