Marszałek z wójtem o przyszłości gminy Świdnica

Pobierz PDF
Marszałek Elżbieta Anna Polak przekazała nowej wójt Gminy Świdnica, Izabeli Mazurkiewicz marszałkowskie pióro
Fot: Paweł Wańczko/Lubuskie.pl
W poniedziałek (20 września) marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z nową wójt Świdnicy, Izabelą Mazurkiewicz. Rozmawiano o przyszłej współpracy.

Gmina Świdnica, położona w powiecie zielonogórskim, liczy ok. 6,5 tys. mieszkańców. To prężnie rozwijająca się okolica, która ma ambicje bycia nie tylko tzw. sypialnią Winnego Grodu, ale także miejscem przyjaznego mieszkańcom. W ostatnich latach wiele się tu dzieje, na tyle, że coraz chętniej odwiedzają ją mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Tematem poniedziałkowego spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z nową wójt, Izabelą Mazurkiewicz była przyszła współpraca oraz możliwości wspólnych przedsięwzięć gminy i samorządu woj. lubskiego. Marszałek wręczyła nowej wójt pamiątkowe marszałkowskie pióro.

Przypomnijmy, że Izabela Mazurkiewicz objęła stanowisko wójta Gminy Świdnica trzy miesiące temu. W przedterminowych wyborach, które odbyły się 13 czerwca w następstwie śmierci dotychczasowego wójta Krzysztofa Stefańskiego, uzyskała 96 proc. poparcia. Za wyborem kandydatki oddano 1 260 głosów, a przeciwko 59.

Izabela Mazurkiewicz ma 36 lat. Jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Niemal całe zawodowe życie przepracowała w Urzędzie Gminy Świdnica, gdzie przeszła wszystkie szczeble zawodowej kariery – od stażystki i sekretarki, po zastępczynię wójta. Przez 2,5 roku związana była również z gminą Nowa Sól, gdzie pełniła funkcję sekretarza gminy.

Zobacz również