
Miejscem wydarzenia w niedzielę, 11 września 2022 r. będzie plac starego lądowiska koło lecznicy przy ul. Dekerta. – Ponownie będziemy się bawić i jednocześnie troszczyć o zdrowie oraz kondycję – mówi Anna Kokocińska-Biedrzycka ze szpitalnego działu pozyskiwania funduszy.
W piknikach chodzi o połączenie profilaktyki zdrowotnej i rodzinnej zabawy nastawionej na propagowanie aktywności fizycznej. W programie są więc rodzinne ćwiczenia w plenerze, pokazy sportowe i konsultacje z trenerem personalnym czy rodzinne konkursy pod hasłem „zdrowy styl życia”.
Do dyspozycji uczestników pikniku będą szpitalni ratownicy medyczni (m.in. pomiar ciśnienia i cukru), fizjoterapeutka i dietetyczka. – Wiele osób bezskutecznie próbuje pozbyć się zbędnych kilogramów i u wielu problem tkwi w niewłaściwych nawykach żywieniowych – mówi Paulina Szaja-Owczarek, dietetyczka, która na festynie będzie dyżurowała w szpitalnym namiocie.
Impreza potrwa od 12.00 do 16.00. Oprócz zestawu zabaw, konkursów i pokazów organizatorzy proponują też rozrywkę w trzech strefach. W strefie zabaw dzieci będą mogły bawić się na gigantycznym dmuchanym placu zabaw, wziąć udział w zajęciach artystycznych czy przyjść na malowanie twarzy.
W strefie relaksu dorośli będą mogli m.in. skorzystać z komory hiperbarycznej czy drenażu limfatycznego oraz masaży. Będzie też strefa porad i diagnostyki ze szpitalnymi specjalistami.
Kolejna odsłona współpracy z partnerem z Niemiec
Rodzinny piknik to część polsko-niemieckiego projektu, na który szpital w Gorzowie i szpital w niemieckim Strausbergu pozyskały unijne wsparcie (z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020). Jest to też kolejne wspólne przedsięwzięcie zaprzyjaźnionych lecznic. – Nasze projekty to m.in. kursy dla lekarzy, pielęgniarek i personelu administracyjnego, konferencje naukowe, warsztaty, ale także właśnie pikniki dla mieszkańców – mówi A. Kokocińska-Biedrzycka.