Lubuskie: Magiczne miejsca - realne inwestycje

Pobierz PDF
Lubuskie odwiedza para młodych ludzi. Dynamiczna, pełna wrażeń i emocji wyprawa, staje się pretekstem do odkrycia najciekawszych miejsc, które dzięki funduszom europejskim odzyskały swój dawny blask. Program wakacji to szlak inwestycji Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Akcja najnowszego filmu o Lubuskiem rozpoczyna się, gdy para ląduje w Porcie Lotniczym w Babimoście.

Jakie miejsca odwiedziły kamery?

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się we wrześniu 2012 r. w Zielonej Górze, która z LRPO zrealizowała m.in. kompleksową rewitalizację starówki. Nagranie powstało w czasie, gdy miasto obchodziło swoje doroczne święto Winobranie.

Wschód słońca na dziedzińcu pałacu w Żaganiu

Para bohaterów zjawia się m.in. na dziedzińcu jednego z najpiękniejszych lubuskich pałaców, który dzięki dotacji unijnej z dnia na dzień odzyskuje swój dawny blask. Młodzi bohaterowie podjeżdżają pod pałac stylową bryczką.

Rowerem do Sławy  

W filmie LRPO  nie mogło zabraknąć słonecznej Sławy. To niezwykle popularny, pełen atrakcji i urokliwych miejsc kurort, który w ostatnim czasie przeszedł wiele zmian. Dzięki dotacji z LRPO wybrzeże jeziora Sławskiego zmieniło się nie do poznania.

Rozświetlony bulwar

Bohaterowie nie mają szansy się nudzić. Romantyczna wyprawa przenosi się na gorzowski bulwar, okrzyknięty cudem funduszy europejskich. Do zarejestrowania tej sceny, specjalnie na prośbę ekipy filmowej oświetlono most i bulwar.

Czarujemy muzyką

W innej scenie bohaterów filmu oczarowuje koncert w nowej Filharmonii Gorzowskiej. Obiekt jest jednym z najpiękniejszych tego typu w Polsce. Nagranie w takim miejscu to okazja dla twórców filmu do wielu branżowych trików. Dyrektor Filharmonii w otoczeniu kilkunastu lamp i blend dyrygował niewidzialną orkiestrą.

Koszykarskie emocje

Ekipa filmowa pracowała także we wnętrzu jednej z największych sportowych inwestycji LRPO - hali sportowej w Zielonej Górze. Kamera wychwytuje emocje, jakie towarzyszą parze podczas kibicowania. W powietrzu unosi się konfetti, powiewają klubowe flagi. W zdjęciach brał udział także Marcin Sroka, zawodnik Stelmetu, który pokazuje imponujące wsady.

W drodze do raju

Poprzeczka podwyższała się wraz z kolejnymi scenami. Filmowcy musieli się zmierzyć m.in. z trudnościami, jakie niesie plan ruchomy. Mowa o zdjęciach na wodzie, dla których ekipa filmowa przeprawiała się przez Paklicę. Cel? Pokazać podróż naszych bohaterów na kajakach i dotrzeć do Paradyża – miejsca , które pięknieje także dzięki unijnym dotacjom.

 

Zdjęcia do filmu LRPO były sporym wyzwaniem, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu udało się pokazać, jak wygląda region , który zmienił się , wypiękniał dzięki unijnym projektom. Ujęcia z lotu ptaka wzbogaciły widoki i zdynamizowały akcję. Na każdym kroku mogliśmy też liczyć na zaangażowanie Lubuszan, którzy chętnie nam pomagali.

 

Galeria: Lubuskie: Magiczne miejsca - realne inwestycje

Zobacz również